Plan Anne: speltips voor thuis

Publicatiedatum: 
Maandag, 30 maart 2020 - 03:40

Onze jeugdwerker Anne bedacht verschillende thuisspelletjes voor het hele gezin

Plan Anne Olympische Huisspelen

PLAN ANNE ● Onze jeugdwerker Anne heeft een plan. Een plan om je deze periode geen enkel ogenblik te vervelen. Nu onze kinderwerking op woensdag even niet meer in Everna kan doorgaan, brengen wij ze naar jouw huiskamer.

Vind je het leuk? Deel je ervaringen met ons! Stuur al je gekste foto's, filmpjes en tips op naar everna@vgc.be.

 

Plan 1: de Olympische Huisspelen

 

Wie is de sportiefste thuis? Wie de handigste? Daag elkaar uit via verschillende opdrachten en strijdt om de gouden beker. Wil je winnen? Dan moet je alle categorieën volbracht hebben. Voor elke categorie speel je 1 spelletje.  Anne maakte voor ons al een lijstje met ideeën, maar voel je vrij om je eigen opdracht uit te werken.

Dit zijn de categorieën:

 • SNELHEID (vb. elkaar sokken stelen)
 • GELUK (vb. welk papieren vliegtuigje vliegt het verst?)
 • BEHENDIGHEID (spel: de blinde en de stomme)
 • LENIGHEID (vb. limbo!)
 • HART & LONGEN (vb. om ter langst 'mamaaaaa' of 'papaaaa' zeggen)

Bekijk het hele plan op onze facebookpagina (@gceverna) of download de pdf hier onderaan de pagina.

 

Plan 2: buiten met je spruiten

 

Hierbij dagen we jou en je familie uit voor een speelse buitenbeleving! Ga even uit je kot en gebruik al je zintuigen om samen met je gezin de natuur te ontdekken. Via allerlei speelse opdrachtjes leren we onze planeet beter kennen.

In het kort:

 • Verhalenmaker (maak een filmscenario met kleine poppetjes)
 • Zoek gezichten in verschillende voorwerpen
 • Maak een kunstwerk met natuurelementen
 • Speel uren met je schaduw
 • Maak een levend schilderij met krijt
 • Maak een natuurarmbandje

Bekijk het hele plan op onze facebookpagina (@gceverna) of download de pdf hier onderaan de pagina.

 

 

Plan 3: rustig relaxen

 

Een uurtje zen samen met je kind, dat is zalig. We tonen je een aantal praktische oefeningetjes om thuis te proberen. We gaan aan de slag met ontladen, ademhaling, relaxatie en ontspanning. Dat is een uurtje quality time voor en met elkaar. Pure ontspanning voor lichaam en geest. Genieten maar!

Bedankt, Elien, om zo fantastisch te poseren!

Bekijk het hele plan op onze facebookpagina (@gceverna) of download de pdf hier onderaan de pagina. 

 

 

Plan 4: zero waste knutselplezier

 

Daag jezelf en je familie uit om van wegwerpmateriaal en oude spullen leuke nieuwe dingen te maken. Onze afvalberg wordt steeds groter en daar biedt hergebruik de perfecte oplossing. Nog beter? Het is ook kei goed tegen de verveling. Ga aan de slag met onze tips en tricks en maak er iets moois van!

In dit plan vind je onder andere deze knutselwerkjes:

 • Creatief met wc-rolletjes: maak een verrekijker, een labyrinth of een bloemenpatroon
 • Verwerk oude keukenspullen tot poppetjes voor de poppenkast
 • Versier je wc
 • ...

Bekijk het hele plan op onze facebookpagina (@gceverna) of download de pdf hier onderaan de pagina.

 

 

Plan 5: koning van de kaartjes

 

Wil jij iemand heel gelukkig maken? Stuur een eenzame inwoner van Evere dan een kaartje of een briefje. Drop je creaties in onze brievenbus (Sint-Vincentiusstraat 30, Evere) en wij bezorgen ze aan inwoners van woon- en zorgcentra in Evere, Huis De Klink en bezoekers van ons centrum. Anne deelt met ons alvast heel wat inspiratie voor de origineelste kaartjes:

 • Borduren
 • Hartjes en handjes
 • Vingerafdrukken
 • Tangram puzzelplezier >> Zelf geen tangram gevonden? Dan kan je onderaan deze pagina een downloaden.

Bekijk het hele plan op onze facebookpagina (@gc.everna) of download de pdf hier onderaan de pagina. 

 

 

Plan 6: indoor camping

 

Gaan jullie mee op kampeervakantie binnenshuis? Doorbreek de dagelijkse routine en doe eens lekker gek. Gooi het tafelkleed op de grond, eet op de vloer van je woonkamer en bouw een indoor hindernissenbaan. Met deze ideetjes beleef jij een fantastische indoorvakantie. 

 • Tips om de coolste tenten te bouwen
 • Samen indoor vissen
 • De ideale chillhoek
 • Glijbanen, kampvuren en picknicks
 • Maak een hindernissenparcours

Bekijk het hele plan op onze facebookpagina (@gc.everna) of download de pdf hier onderaan de pagina.